Galeria na Glince ul. Młodziezowa 4 62-510 Konin 503-55-91-37
mama1
mama2
mama3

 
Pn, 28.09.2015

Z marketu do Baru u Harry’ego

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

zobacz więcej ->


Pn, 28.09.2015

Rok kulturalny rozpoczęty

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

zobacz więcej ->


Pt, 25.09.2015

Inauguracja Roku Kulturalnego 2015

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

zobacz więcej ->


Sb, 26.09.2015

Światowe rozpoczęcie sezonu kulturalnego w Koninie

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

zobacz więcej ->


Pt, 02.10.2015

Konin: Kultura w mieście

Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo.

zobacz wideo ->


Wt, 13.01.2015

Konin: malowane wiatraki

Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo z WOŚP 2015.

zobacz wideo ->


Pt, 21.03.2014

Relacja wideo z wystawy "Koninianki fleszem i pędzlem malowane"

Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo z wernisażu marcowej wystawy.

zobacz wideo ->Pt, 14.04.2014

Galeria piękna i sukcesu

Kobiety sukcesu i społeczniczki. Jedne z pasją, inne zaangażowane w życie społeczne. Kobiety kultury, polityki, menadżerki i dziennikarki – ponad 30 pięknych pań uwiecznionych na obrazach i fotografiach autorstwa dwóch koninianek. Efekt ich prac można było już zobaczyć w Galerii na Glince. Do 28 marca wystawa ,,Koninianki pędzlem i fleszem malowane” eksponowana jest w Strefi K Konińskiego Domu Kultury.

czytaj całość ->

Źródło: http://kulturalnykonin.pl/aktualnosci/1097-galeria-piekna-i-sukcesu


Pt, 14.04.2014

Koninianki w obiektywie i na płótnie

W Konińskim Domu Kultury oglądać można wystawę zdjęć i obrazów pokazanych w czwartkowe popołudnie w Galerii na Glince.

"Koninianki Fleszem i pędzlem malowane" to projekt fotograficzno (Magdalena Modelska) - malarski (Krystyna Ruminkiewicz) zrealizowany w ramach programu Konin miasto kobiet.

Przedsięwzięcie wymyśliła Marzena Łowińska - instruktorka jogi.

czytaj całość ->

Źródło: http://konin24.info/konin.php/a,152,n,13101/Kultura/Koninianki-w-obiektywie-i-na-plotnie


Pt, 14.04.2014

Miasto kobiet - przepis na sukces

Weź przynajmniej dwie młode i zdolne panie, i skonfrontuj ich umiejętności artystyczne. Najlepiej gdy obie potrafią utrwalać rzeczywistość. Na przykład fotografkę i malarkę. Postaw przed nimi kilka innych pań z zadaniem ich sfotografowania i namalowania. A efekt? Murowany sukces i wystawa, której długo się nie zapomina.

Tak jest na pewno w przypadku fotografki Magdaleny Modelskiej i malarki Krystyny Ruminkiewicz. Efekt ich prac najtrafniej scharakteryzował prezydent Konina Józef Nowicki, goszczący na wernisażu, który odbył się w czwartkowy wieczór (13 marca) w Galerii „Na Glince”: - Nie pamiętam czy gdzieś widziałem taki poziom nagromadzenia piękna na metr kwadratowy.

czytaj całość ->

Źródło: http://www.konin.pl/index.php/jeden-news/items/miasto-kobiet-przepis-na-sukces.html


Pt, 14.04.2014

Panorama Koninianek

Portrety i fotografie, czyli „Koninianki fleszem i pędzlem malowane”. Barwna i bardzo kobieca wystawa w galerii Na Glince w Koninie.

Dwie kobiety: Krystyna Ruminkiewicz i Magdalena Modelska postanowiły pokazać inne oblicze koninianek. W ramach projektu Konin Miasto Kobiet powstała barwna wystawa. Dwie różne autorki, a więc dwie różne formy wyrazu, dwie wizje i dwie ekspozycje: malarska i fotograficzna. Powstało prawdziwe Miasto Kobiet.

czytaj całość ->

Źródło: http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/93400/panorama_koninianek
 
Wt, 13.11.2012

Krystyny Ruminkiewicz „Galeria na Glince”

W piątkowy wieczór (9 listopada), na Glince, w domU przy ul. Młodzieżowej 4, odbył się niezwykły wernisaż. I to podwójny wernisaż! Uroczyście otwierano bowiem nie tylko wystawę, ale przede wszystkim nową prywatną galerię w Koninie! Jej twórczynią jest znana w środowisku artystka plastyk – Krystyna Ruminkiewicz, której prace znane są zarówno z wystaw jak i plakatów.

Jest laureatka wielu przeglądów i konkursów, uczestniczką sporej liczby plenerów. Jak sama mówi od zawsze chciała mieć własna galerię. Jej marzenia zrealizowały się gdy wygrała specjalny grant z Unii Europejskiej. I to dzięki niemu część wnętrz własnego domu zaaranżowała – przy pomocy męża i rodziny, a także grona przyjaciół i fachowców – na piękną galerię autorską, która nazwała po prostu: „Galeria na Glince”.

- Teraz mieszkam w galerii – nie kryła radości właścicielka galerii w czasie jej otwarcia. Jak przystało na wernisaż nie zabrakło loterii, w której głównym trofeum był obraz Krystyny Ruminkiewicz. Radości posiadaczki szczęśliwego losu nie da się opisać – to trzeba było zobaczyć. Wernisaż wypełniła tez muzyka grana na harmonijkach ustnych przez konińskiego malarza – Józefa Szyka.

Oczywiście nowa konińska „galerniczka” otrzymała mnóstwo życzeń i gratulacji, do których i my się dołączamy.
„Galeria na Glince” czynna jest w dni powszednie od 10.00 do 19.00.

Źródło: http://www.konin.pl/index.php/jeden-news/items/krystyny-ruminkiewicz-galeria-na-glince.html


10.11.2012 14:37

Galeria z kobietami w tle

Na mapie kulturalnej Konina przybyło nowe miejsce. To Galeria na Glince Krystyny Ruminkiewicz.

Pełna obrazów, które autorka stworzyła w ciągu minionych kilku lat. Cały czas tworzy, od kiedy tylko odnalazła swoją artystyczną ścieżkę. Efekty można podziwiać w nowo otwartej galerii przy ulicy Młodzieżowej 4 na Glince, która wpisuje się w malowniczy krajobraz Konina. W galerii dominują portery kobiet, kiedyś bliskich znajomych, teraz także tych wyobrażonych, wymarzonych, kolorowych i oryginalnych. Poza tym pejzaże, martwe natury, dominują obrazy olejne, ale wśród nich są także perełki – akwarelki.
Galeria powstała dzięki determinacji autorki, ale także przy wsparciu unijnych funduszy, bowiem Krystyna Ruminkiewicz jest beneficjentką jednego z programów, dzięki któremu osoby dojrzale mogą być aktywne. Zamiarem artystki są także warsztaty plastyczne oraz wernisaże innych autorów. Galeria na Glince ma tętnić życiem, którym chce się dzielić teraz z innymi konińska artystka.

Źródło: 
http://www.konin.lm.pl/aktualnosci/informacja/86592/galeria_z_kobietami_w_tle